SportNogomet(VIDEO) Velike pobjede Aston Ville i Lilla

(VIDEO) Velike pobjede Aston Ville i Lilla

Odigrane su sve utakmice drugog kola Lige prvaka. Mečevi od 21 sat ponudili su nam nekoliko iznenađenja.

Dinamo je na Maksimiru remizirao sa Monacom. Rezultat na semaforu bio je 2:2. U 3. minuti nadoknade prvog poluvremena, nakon kornera koji su izveli igrači Monaca, uslijedila je kontra Modrih. U završnici akcije Baturina je uposlio Sučića. 20-godišnji veznjak lažnjakom je izbacio defanzivca francuskog tima, a potom lobovao golmana Kohna.

Baturina je bio akter i kod drugog pogotka, ovaj put kao strijelac. Primio je loptu na nekih 20-ak metara od gola, a potom šutirao. Golman Monaca još jedanput je bio nemoćan.

Ipak, to Dinamu nije bilo dovoljno. Crveno-bijeli su prvo preko Salisua stigli do 2:1, a zatim u 90′ iz penala do 2:2. Strijelac drugog pogotka bio je Zakaria.

Pomalo neočekivano, pobjede su upisali i Aston Villa protiv Bayerna te Lille protiv Real Madrida. Obje utakmice okončane su rezultatom 1:0.

Još jedno iznenađenje je i ubjedljiv trijumf Benfice nad Atletico Madridom. Portugalski tim slavio je sa 4:0, a strijelci u tom meču bili su Akturkoglu, Di Maria, Bah i Kokcu.

Juventus je uspio stići do pobjede na gostovanju kod Leipziga (3:2), dok je Brugge savladao Sturm iz Graza (1:0). Jusuf Gazibegović odigrao je svih devedeset minuta u ovom susretu.

Liverpool je bio siguran na domaćem terenu. Golovi Mac Allistera i Salaha donijeli su ‘Redsima’ pobjedu od 2:0 nad Bolognom.