SportNogomet(VIDEO) Velež u derbiju bolji od Sarajeva, Željezničar slavio u Modriči

(VIDEO) Velež u derbiju bolji od Sarajeva, Željezničar slavio u Modriči

Fudbaleri Veleža savladali su Sarajevo s 1:0 u derbiju 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Meč je odigran u Doboju kod Kaknja jer Sarajevo još ne može igrati domaće mečeve na terenu stadiona “Asim Ferhetović Hase”, gdje je jedini pogodak u 74. minutu postignut nakon velike greške golman Šahinovića, kada se lopta u gol odbila od Martinovića.

Sarajevo nakon ovog poraza ostaje na šestom mjestu na tabeli, dok je Velež peti s četiri boda više.

Željezničar je upisao gostujuću pobjedu u Modriči protiv Sloge pogotkom Brazilca Santosa sedam minuta prije kraja meča. Gosti su dominirali u ovom meču, ali do pogotka su uspjeli doći tek pred kraj utakmice zahvaljujući majstorskom udarcu brazilskog nogometaša.

Željezničar je ovom pobjedom zadržao četvrto mjesto na tabeli, dok je Sloga deveta.

U ostalim susretima 22. kola Sloboda je s 2:1 dobila Leotar, Zrinjski je u gostima deklasirao Igman s 3:0, a istim rezultatom Borac je porazio Tuzla City. Široki je u gostima s 1:0 savladao Posušje.