SportNogomet(VIDEO) Uzbekistan priredio senzaciju

(VIDEO) Uzbekistan priredio senzaciju

Mlada nogometna reprezentacija Uzbekistana priredila je senzaciju pobijedivši Englesku sa 2-1 u osmini finala Svjetskog U-17 prvenstva koje se održava u Indoneziji.

Engleska je osvojila prvo mjesto u skupini ispred Brazila i bila je favoriti uoči ovog ogleda, za razliku od Uzbekistana koji se jedva probio do osmine finala kao jedna od četiri trećeplasirane ekipe.

Međutim, Uzbekistan je poveo već u 4. minuti golom Amira Saidova, izjednačio je Joel Ndala u 35. minuti, a pobjedu uzbekistanskoj vrsti donio je Lazizbek Mizrajev u 67. minuti.

U posljednjim trenucima susreta uzbečki izbornik Jamoliddin Rakhmatullaev je izazvao kaos ispucavši jednu loptu na tribine kako bi “ukrao” malo vremena.

Engleski igrači pojurili su prema izborniku nakon čega je nastala gužva.

Rahmatullajev je na koncu isključen zbog nesportskog ponašanja, ali je njegova momčad na kraju dobila utakmicu.

– Postići pobjednički gol je kao san. Bila je to vrlo teška utakmica, ali osjećaj je nevjerojatan. Svi smo presretni, kazao je kapetan i strijelac pobjedničkog gola Mirzajev.

Poraz “mladih lavova” izazvao je šok na “Otoku”, posebice što su u momčadi bile mlade nade, četiri igrača Manchester Cityja, četiri grača Chelsea, dva igrača Arsenala…

Uzbekistan sada u četvrtfinalu čeka Francuska, koja je boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedila Senegal sa 5-3.

U preostalim susretima četvrtfinala igrat će Španjolska – Njemačka, Brazil – Argentina, te Mali – Maroko.