SportNogomet(VIDEO) Utakmica za trofej s deset crvenih kartona

(VIDEO) Utakmica za trofej s deset crvenih kartona

Argentinski Racing osvojio trofej de Campeones de la Liga Profesional nakon što je pobijedio Bocu Juniors s 2:1 nakon produžetaka.

Riječ je o utakmici u kojoj se za naslov bore osvajači argentinskog prvenstva i pobjednici tamošnjeg kupa. S obzirom da su do oba spomenuta trofeja ove godine došli igrači Boce Juniors, drugi sudionik finala birao se utakmicom između osvajača drugog mjesta u ligi (Racing) i finalista kupa (Tigre), a bolji je i tada bio Racing (2:1).

Ono zbog čega će ova utakmica ostati zauvijek u sjećanju mnogim navijačima, nije rezultat već faktor da je glavni sudac, Facundo Tello morao ranije označiti kraj susreta jer je Boca u desetoj minuti sudačke nadoknade zaradila šesto isključenje na utakmici.

Ukupno je Tello isključio desetoricu u apokaliptičnoj utakmici odigranoj na stadionu La Pedrera, jedanaest pridoda li im se i Bocin trener Hugo Ibarra. Trojica su bila Racingovih, a sedmorica iz redova Boca Juniorsa.

Pandorinu kutiju su po isteku regularnog dijela sukobom otvorili Sebastián Villa (Boca) i Johan Carbonero (Racing) zbog čega su obojica poslani na hlađenje. U 100. minuti drugi žuti i još jedno isključenje za prvaka Argentine zaradio je Alan Varela, a potpuni kaos dogodio se u samom finišu susreta.

Sve se raspalo u proslavi pogotka Carlosa Alcaraza za konačnih 2:1 u 118. minuti, koji je odlučio skinuti dres i proslaviti pred navijačima Boce Juniors i time dodao ulja na već kipuću vatru.