SportNogomet(VIDEO) United uvjerljiv protiv Nottingham Foresta

(VIDEO) United uvjerljiv protiv Nottingham Foresta

Nogometaši Manchester Uniteda svladali su na svom Old Traffordu Nottingham Forest sa 3-0 (2-0) u pretposljednjoj utakmici 17. kola engleske Premier lige.

Prvi je mrežu gostiju pogodio Marcus Rashford u 19. minuti, kad je natrčao na povratnu loptu koju mu je uputio Christian Eriksen. Samo tri minute poslije Rashford je asistirao, a loptu u mrežu poslao Anthony Martial.

Nottingham Forestu je u 41. minuti opravdano, zbog zaleđa, poništen pogodak Willyja Bolyja.

U 87. minuti je proradila domaća brazilska veza. Casemiro je bio dodavač, a Fred strijelac pogotka za 3-0.

Manchester United je došao do devete pobjede i sa 29 bodova stigao na samo bod zaostatka od četvrtoplasiranog Tottenhama, s time da “Crveni vragovi” imaju i utakmicu manje. Nottingham Forest je doživio deveti ovosezonski poraz i sa 13 bodova ostao na predzadnjem mjestu, s bodom više od Southamptona koji je na dnu ljestvice.

U prvoj utakmici Chelsea je pred svojim navijačima na Stamford Bridgeu pobijedio Bournemouth sa 2-0 (2-0). Domaća momčad je povela u 16. minuti, kad je na ubačaj Raheema Sterlinga pravovremeno uklizao Kai Havertz i iz neposredne blizine usmjerio loptu u mrežu. Njemački reprezentativac je u 24. minuti namjestio loptu za udarac Masona Mounta koji je preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio za 2-0.

Chelsea je sa 24 boda iz 15 nastupa skočio na osmo mjesto, dok je Bournemouth sa 16 bodova ostao na 14. poziciji. Vodeći Arsenal ima 40 bodova iz 15 utakmica, a drugi je trenutačno Newcastle sa 33 boda iz 16 nastupa.

Ovo kolo će biti zaključeno večeras (21 sat), kad će Leeds United ugostiti Manchester City.