SportNogomet(VIDEO) United bolji od Arsenala, Antony debitirao pogotkom

(VIDEO) United bolji od Arsenala, Antony debitirao pogotkom

U velikom derbiju šestog kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je pobijedio Arsenal s 3-1 nanijevši “Topnicima” prvi poraz ove sezone.

Nakon što su srušili Liverpool, “Crveni vragovi” su dobili i drugi veliki derbi ove sezone. Na Old Traffordu su pobijedili i Arsenal, koji je u prvih pet kola upisao pet pobjeda.

“Topnici” su prvi postigli pogodak, u 12. minuti je Gabriel Martinelli sjajnu kontru pretvorio u pogodak. Međutim, sudac Paul Tierney je nakon asistencija VAR-a poništio pogodak zbog prekršaja u začetku akcije.

United je stigao do vodstva u 35. minuti, a prvijenac u dresu Uniteda zabio je krilni napadač Antony koji je koncem kolovoza stigao iz Ajaxa za čak 100 milijuna eura. Najbolji igrač utakmice Marcus Rashford je uposlio Brazilca, a ovaj lijepo zabio pored nemoćnog Aarona Ramsdalea.

Antony je postao stoti Brazilac koji je nastupio u Premier ligi, a s 22 godine i 192 dana i najmlađi koji je zabio u debiju. Gosti su izjednačili u 60. minuti golom Bukaya Sake 60, no samo šest minuta poslije United je ponovo poveo preko Rashforda. Pobjedu Uniteda potvrdio je Rashford svojim drugim golom u 75. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu Brighton & Hove Albion je pobijedio Leicester City s 5-2 produbivši krizu gostujućeg sastava.

Brighton se pobjedom probio na četvrto mjesto ljestvice, dok je Leicester na začelju sa samo jednim bodom u prvih šest kola.

Gosti su poveli već u 51. sekundi utakmice. Patson Daka je lijepo odigrao u šesnaesterac, a Kelechi Iheanacho je pogodio za 1-0. Domaćin je vrlo brzo okrenuo rezultat golovima Lukea Thomasa (10-ag) i Caiceda (15), da bi Daka u 33. minuti zabio za 2-2.

U nastavku susreta Brighton je zaigrao daleko bolje postigavši tri gola za uvjerljivu pobjedu, a strijelci su bili Leandro Trossard (64) i Alexis Mac Allister iz kaznenog udarca (71) i slobodnog udarca (90+7).

Na ljestvici i dalje vodi Arsenal s 15 bodova, Manchester City i Tottenham imaju po bod manje, a četvrti je Brighton s 13 bodova.

ManU je skočio na peto mjesto s 12 bodova, a zatim slijede Chelsea (10), Liverpool (9)…