SportNogomet(VIDEO) Ukrajina svladala Škotsku i izborila ogled protiv Walesa za plasman na...

(VIDEO) Ukrajina svladala Škotsku i izborila ogled protiv Walesa za plasman na SP

Nogometna reprezentacija Ukrajine izborila je plasman u finale europskih dodatnih kvalifikacija za plasman na SP 2022. nakon što je u polufinalnom ogledu na Hampden Parku u Glasgowu pobijedila Škotsku sa 3:1.

Ukrajinci će za posljednju europsku kartu koja vodi u Katar igrati u nedjelju 5. lipnja u Cardiffu protiv Walesa. Velšani su finale dodatnih kvalifikacija izborili još u ožujku svladavši Austriju, dok je dvoboj Ukrajine i Škotske tada bio odgođen zbog ruske agresije.

Škoti su imali blagu prednost na startu susreta, ali su gosti bili opasniji i Ukrajina je povela u 33. minuti golom Andrija Jarmolenka. Za novi hladni tuš Škota pobrinuo se Roman Jaremčuk kada je u 49. minuti povisio na 2:0.

Domaćin je u 67. minuti imao sjajnu priliku za smanjenje rezultata, no John McGinn je promašio čisti zicer u petercu. Dočekao je odbijenu loptu, ali ju je glavom poslao pored desne stative.

Četiri minute kasnije opasno je zaprijetio i Che Adams, ali je Georgi Bushchan to fantastično obranio. Međutim, ukrajinska ‘jedinica’ je u 79. minuti nespretno reagirala, što je iskoristio Callum McGregor vrativši Škote u život.

Domaćin je jurnuo po izjednačenje, dok su Ukrajinci tražili priliku iz kontri. Sve je moglo biti gotovo u 82. minuti kada je Artem Dovbik jurnuo sam prema škotskim vratima, no u ključnom trenutku se spetljao. Ipak, u četvrtoj minuti nadoknade napadač Dnjipra je dobio novu priliku koju je ovaj put iskoristio za 3:1 i ukrajinsko slavlje.

Pobjednik ukrajinsko – velškog dvoboja na Svjetskom prvenstvu u Kataru igrat će u skupini B s reprezentacijama Engleske, Irana i SAD-a.

Tijekom lipnja doznat ćemo i preostala dva putnika na World Cup.

U utorak 7. lipnja u Al Rayyanu će finalnu utakmicu dodatnih kvalifikacija u Azijskoj konfederaciji igrati reprezentacije Ujedinjenih Arapskih Emirata i Australije. Pobjednik tog dvoboja će se 13. lipnja na istom stadionu protiv Perua boriti za mjesto u skupini D na završnom turniru, u koju su smještene izabrane vrste Francuske, Danske i Tunisa.

Dan kasnije, 14. lipnja u Al Rayyanu će se nogometaši Novog Zelanda i Kostarike boriti za posljednje mjesto na svjetskoj smotri. Pobjednik tog dvoboja zauzet će mjesto u skupini E na završnom turniru SP-a u Kataru zajedno s reprezentacijama Španjolske, Njemačke i Japana.