SportNogomet(VIDEO) Ubjedljiva pobjeda Željezničara nad Slogom

(VIDEO) Ubjedljiva pobjeda Željezničara nad Slogom

Fudbaleri Željezničara pobijedil su danas na Grbavici ekipu Sloge sa 4:1, u susretu 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je došao do 11. pobjede u sezoni zahvaljujući kojoj je zadržao priključak za vodećim ekipama u borbi za plasman u jedno od evropskih takmičenja.

Domaći su do trijumfa, najubjedljivijeg u ovoj sezoni, došli zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu, što su krunisali sa tri pogotka.

Željezničar nije blistao u prvom poluvremenu koje je završilo neriješenim rezultatom. Plavi su poveli golom Santosa u 21. minuti, ali je Lalić u 35. minuti svojoj ekipi donio izjednačenje.

Ipak, u drugom poluvremenu potpuna dominacija Željezničara koji je u 50. minuti došao do novog vodstva, a drugi pogodk postigao je Santos. Brazila je šest minuta kasnije uspio da pobjegne svom čuvaru i prevari golmana Sloge Brajlovića koji ga je srušio u šesanestercu, sudija je pokazao na bijelu tačku odakle je siguran bio Štilić.

U 74. minuti Amoah je ušao u igru umjesto Drlje, a već nakon četiri minute postigao je pogodak. Nogometaš iz Gane ukrao je loptu na dvadesetak metara i sručio se prema golu te bez problema savladao nemoćnog Brajlovića za konačnih 4:1.