SportTenis(VIDEO) U polufinalu Srbija - Italija te Finska i Australija

(VIDEO) U polufinalu Srbija – Italija te Finska i Australija

U polufinalu završnog turnira Davis Kupa u Malagi igrat će teniske reprezentacije Finske i Australije, te Srbije i Italije.

Srbija je u posljednjem četvrtfinalnom susretu porazila Veliku Britaniju sa 2-0.

Prvi bod za Srbiju osvojio je Miomir Kecmanović porazivši Jacka Drapera sa 7-6 (2), 7-6 (6).

U prvom setu oba igrača su bila sigurna na svom servisu, pa je pobjednik razriješen u trinaestoj igri koju je Kecmanović dobio sa 7-2. Niti u drugom setu nije bilo breaka, pa se ponovo igrao tie-break.

Kecmanović je bolje počeo i poveo je sa 5-2, ali je Britanac vezao tri poena i stigao do izjednačenja.

Ipak, Kecmanović je kod rezultata 6-6 napravio mini break, a potom osvojio servis za 8-6 i pobjedu 2-0.

U drugom meču Novak Đoković je pobijedio Camerona Norrieja sa 6-4, 6-4.

Đoković je u prva dva servis gema izgubio samo poen, a onda je u petom gemu iskoristio drugu loptu za obrat i poveo sa 3-2.

U drugom setu je već na startu napravio break i potom ga potvrdio za 2-0.

Gem prednosti rutinski je obranio do kraja drugog seta.

Zanimljivo, bila je to Đokovićeva 21. pobjeda uzastopce u ovom natjecanju.

Neporažen je u Davis kupu 12 godina.

Srbija će u polufinalu će igrati protiv Italije koja je u četvrtfinalu pobijedila Nizozemsku sa 2-1.

U drugom polufinalu igrat će Finska i Australija.

Finci su u utorak porazili branitelja naslova Kanadu sa 2-1, dok je Australija u srijedu slavila sa 2-1 protiv Češke.