SportNogomet(VIDEO) U osmini finala ispali Arsenal i Manchester United

(VIDEO) U osmini finala ispali Arsenal i Manchester United

Nogometaši Arsenala ispali su u osmini finala engleskog Liga kupa, West Ham je pred svojim navijačima slavio s 3-1.

Prvi udarac Arsenal je primio od vlastitog igrača, u 16. minuti White je pogodio vlastitu mrežu, dok je West Ham ostatak posla obavio u drugom poluvremenu. Strijelci su bili Kudus u 50. i Bowen u 60. minuti. U sudačkoj nadoknadi tek je Norvežanin Odegaard postigao počasni gol za goste i ublažio prvi poraz svog kluba u engleskim okvirima ove sezone.

U ovoj fazi natjecanja loše se proveo i Manchester United. Nakon što su kolo ranije izbacili Manchester City, sada su igrači Newcastlea izbacili i drugi mančesterski klub. Slavili su na Old Traffordu 3-0. U prvom poluvremenu domaćin je već bio ozbiljno uzdrman nakon golova Almirona u 28. i Halla u 36. minuti.

Nije se od toga Manchester United uspio oporaviti. Čak štoviše, nakon sat vremena igre primio je novi gol, za konačnih 3-0 strijelac je bio Willock.

Liverpool nije zapeo u osmini finala već je u gostima svladao Bournemouth 2-1. Poveo je Liverpool u 31. minuti kada je strijelac bio Gakpo. Domaćin je izjednačio u 64. minuti golom Kluiverta, ali je kratko uživao u rezultatskom kontaktu. U 70. minuti Darwin Nunez je odlučio pobjednika i zabio za 2-1.

Chelsea je na Stamford Bridgeu bio bolji od drugoligaša Blackburna s 2-0 golovima Badiashilea u prvom i Sterlinga u drugom poluvremenu, dok je još uvjerljiviji domaćin bio Everton koji je svladao Burnley 3-0. Golove su dali Tarkowski u 13., Onana u 53. i Young u 92. minuti.

U utorak su četvrtfinale izborili Port Vale pobjedom 1-0 kod Mansfielda te Middlesbrough nakon gostujućeg 3-2 slavlja kod Exetera.