SportNogomet(VIDEO) U Metzu devet golova, tri crvena i prekid zbog navijača

(VIDEO) U Metzu devet golova, tri crvena i prekid zbog navijača

Nogometaši Metza i Guingampa odigrali su nevjerojatnu utakmicu u osmom kolu druge francuske lige. Bila je to utakmica sa čak devet golova, tri isključenja, pet žutih kartona i prekidom od 25 minuta zbog izgreda navijača. Na koncu su slavili gosti sa 6-3 nakon što je Metz ostao bez trojice isključenih igrača.

Počelo je sjajno za domaćine. Metz je poveo već u 2. minuti nakon autogola Vincenta Manceaua. Međutim, pet minuta kasnije Jeremy Livolant je izjednačio iz jedanaesterca. Nismo drugo trebali čekati na novi pogodak, u 10. minuti je Ablie Jallow zabio za 2-1, a u 16. minuti je gambijski napadač postigao i treći gol za Metz.

Nakon četiri gola u prvih 16 minuta, činilo se kako će domaćin lagano do bodova, no tada je krenula serija nevjerojatnih gluposti Metzvih igrača.

U 31. minuti je domaći stoper Kiki Kouyate dobio žuti karton, no potom je nešto dobacio sucu i zbog toga je isključen iz igre. Guingamp je s igračem više u 45. minuti smanjio na 3-2, a pogodak je postigao Stephen Quemper.

Samo dvije minute kasnije “pocrvenio” je i domaći vratar Alexandre Oukidja skrivivši kazneni udarac. Gaetan Courtet je sigurno izveo udarac za 3-3 i veliki povratak gostiju.

U 56. minuti domaća momčad je ostala i bez trećeg igrača. Zbog iznimno grubog i opasnog starta na “hlađenje” je morao i Jean Jacques Danley.

Samo dvije minute kasnije utakmica je prekinuta. Sudac Pierre Gaillouste je zaustavio igru i poslao momčadi u svlačinice. U početku nije bilo jasno što se dogodilo, no kasnije je otkriveno kako se jedan navijač popeo na ogradu i prijetio sucu. Prekid je trajao 25 minuta nakon čega je utakmica ipak nastavljena 11 na 8.

Guingamp je veliku brojčanu prednost na terenu iskoristio postigavši još tri gola do kraja utakmice, a strijelci su bili Dylan Louiserre (69), Warren Tchimbembe (85) i Jeremy Livolant (88). Sva tri gola su bila sjajna, Louiserre i Tchimbembe su pogodili udarcima izvan kaznenog prostora, a Livolant iz slobodng udarca.

Guingamp se ovom pobjedom probio na šesto mjesto sa 13 bodova, tri manje od lidera Soxhauxa. Metz je osmi sa 11 bodova.