SportNogomet(VIDEO) U finalu Njemice protiv Engleskinja

(VIDEO) U finalu Njemice protiv Engleskinja

Nogometašice Njemačke su osigurale plasman u finale Europskog prvenstva nakon što su u polufinalu s 2-1 (1-1), bile bolje od Francuskinja.

U finalu, koje je na rasporedu u nedjelju, Njemačka će igrati protiv Engleske, domaćina ovog Europskog prvenstva. Podsjetimo kako je Engleska dan ranije s uvjerljivih 4-0 bila bolja od Švedske. Finalna se utakmica igra od 18 sati na Wembley stadionu.

Golom u 40. minuti Alexandre Popp Njemačka je povela, no Francuskinje su do kraja poluvremena izjednačile i to zaslugama Njemice Frohms koja je pogodila vlastitu mrežu. Odluka je pala u 76. minuti kada je opet za Francusku kobna bila Popp. Dodajmo i kako je u oba slučaja asistentica za pogotke Njemačke bila Huth.