SportNogomet(VIDEO) Trijumf Real Sociedada na Camp Nou nakon 32 godine

(VIDEO) Trijumf Real Sociedada na Camp Nou nakon 32 godine

Nogometaši Real Sociedada pokvarili su Barceloni proslavu osvojenog naslova prvaka Španjolske svladavši katalonsku momčad na Camp Nou sa 2-1.

Ova baskijska momčad 32 godine nije slavila u dvobojima s Barcelonom na njihovom stadionu da bi došla do pobjede kad joj je to bilo iznimno važno zbog borbe za plasman u Ligu prvaka.

Već u 5. minuti gosti su došli do vodstva kad je Norvežanin Alexander Sorloth oko sredine igrališta oteo loptu neopreznom Koundeu, sjurio se prema golu pa ubacio u sredinu kaznenog prostora gdje je nailazio Mikel Merino i bez poteškoća poslao loptu u mrežu.

U 72. minuti je Sorloth preuzeo realizatorsku ulogu, a asistirao mu je Martin Zubimendi. Poraz Barcelone ublažio je Robert Lewandowski golom u 90. minuti.

Za Barcelonu je to četvrti poraz u ovoj sezoni pa su Katalonci ostali na 85 bodova, 14 više od drugoplasiranog Real Madrida.

Treći je Atletico Madrid sa 69 bodova, a Real Sociedad se učvrstio na četvrtoj poziciji sa 65 bodova. Petoplasirani Villarreal tri kola prije kraja i dalje zaostaje za pet bodova.