SportNogomet(VIDEO) Trijumf PSG-a, poraz Bayerna

(VIDEO) Trijumf PSG-a, poraz Bayerna

U sinoćnjim utakmicama osmine finala UEFA Lige prvaka fudbaleri PSG-a pobijedili su na ”Parku prinčeva” u Parizu Real Sociedad, rezultatom 2:0, dok je favorizovani Bayern poražen od Lazija na gostovanju u Rimu (0:1).

Gol odluke na ”Olimpicu” postigao je Ciro Immobile iz jedanaesterca u 69. minutu. Dva minuta ranije crveni karton zbog starta dobio je Dayot Upamecano pa Bavarci sa igračem manje do kraja utakmice nisu uspjeli izboriti remi.

PSG je jak otpor gostiju iz Španije slomio u drugom poluvremenu. Parižani su poveli golom ”superstara” Kyliana Mbappea u 58. minutu. Trijumf je potvrdio Bradley Barcola pogotkom u 71. minutu meča.

U prvim susretima osmine finala Manchester City slavio je na gostovanju kod Kopenhagena (3:1), a Real Madrid pobijedio je u Njemačkoj RB Leipzig (1:0).

U preostalim parovima osmine finala naredne sedmice sastaju se: Porto – Arsenal, Napoli – Barcelona, Inter – Atletico Madrid i PSV – Borussia Dortmund.