SportNogomet(VIDEO) Trijumf Intera protiv Atletico Madrida

(VIDEO) Trijumf Intera protiv Atletico Madrida

U odigranim prvim utakmicama osmine finala UEFA Lige šampiona Inter je u Milanu rezultatom 1:0 savladao Atletico Madrid, dok su PSV i Borussia Dortmund u Eindhovenu remizirali 1:1.

Inter je bio bolji rival cijelim tokom utakmice na stadionu “Giuseppe Meazza“, ali je mrežu gostiju uspio zatresti tek u 79. minuti, kada je na odbijenu loptu sjajno reagovao Marko Arnautović i pogodio za vodstvo 1:0. Prethodno domaći su imali još nekoliko odličnih prilika, ali Lautaro Martinez, Marcus Thuram i Arnautović bili su neprecizni.

Borussia Dortmund povela je u Eindhovenu u 24. minuti pogotkom Donyelna Malena. PSV je izjednačio u nastavku, tačnije u 56. minuti kada je Luuk de Jong bio precizan s bijele tačke.

Rezultati prvih utakmica osmine finala: Inter – Atletico Madrid 1:0, PSV – Borussia Dortmund 1:1.

U srijedu uvečer sastaće se: Napoli – Barcelona, Porto – Arsenal.

Rezultati prvih utakmica osmine finala igranih prošle sedmice: Kopenhagen – Manchester City 1:2, RB Leipzig – Real Madrid 0:1, Lazio – Bayern 1:0, Paris Saint-Germain – Real Sociedad 2:0.

Revanš utakmice osmine finala Lige šampiona igraće se 5. i 6, odnosno 12. i 13. marta.

Finale ovosezonskog izdanja najjačeg evropskog klupskog takmičenja igraće se 1. juna na stadionu Wembley u Londonu.