SportNogomet(VIDEO) Tottenham deklasirao Arsenal

(VIDEO) Tottenham deklasirao Arsenal

U jednom od najvećih derbija engleskog nogometa Tottenham je pred svojim navijačima deklasirao Arsenal s 3-0 približivši se “Topnicima” na samo bod zaostatka u borbi za Ligu prvaka.

Prva je to pobjeda Spursa s tri gola razlike protiv suparnika iz sjevernog Londona u Premier ligi, te najveća ligaška pobjeda nakon slavlja 5-0 iz 1983. No, Arsenal je i dalje vlasnik rekordne 6-0 pobjede u gradskom derbiju ostvarene 1935.

Domaćin je poveo u 22. minuti golom Harryja Kanea iz kaznenog udarca. Jedanaest minuta kasnije dogodio se možda i ključni trenutak utakmice, gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Rob Holding.

Zanimljivo, Holding je u svega 33 minute napravio četiri prekršaja, sva četiri na Son Heung-Minu pri čemu dva za žuti karton. Kane je u 37. minuti pogodio za 2-0, a konačnih 3-0 postavio je Son u 47. minuti.

Tottenham je ovom pobjedom ostao u igri za četvrto mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Dva kola prije kraja prvenstva Arsenal ima 66 bodova, a Tottenham bod manje.

Prve tri pozicije drže Manchester City (89), Liverpool (86) i Chelsea (70).

U zadnja dva kola Spurse očekuju Burnley i gostovanje kod Norwicha, dok će Arsenal gostovati kod Newcastle Uniteda, a u zadnjem kolu dočekati Everton.