SportNogomet(VIDEO) Topnici lakoćom preskočili Oxford i izborili ogled sa Cityjem

(VIDEO) Topnici lakoćom preskočili Oxford i izborili ogled sa Cityjem

Nogometaši Arsenala izborili su plasman u šesnaestinu finala engleskog FA kupa nakon što su na gostovanju pobijedili trećeligaša Oxford United sa 3-0.

Domaćin se dobro držao u prvom poluvremenu, no u nastavku susreta presudila je kvaliteta Topnika. Arsenal je poveo u 63. minuti golom Mohameda Elneyja, a iduća dva gola zabio je Edward Nketiah, prvi u 70. minuti te za konačnih 3:0 sedam minuta poslije.

Londonski sastav će u šesnaestini finala gostovati kod Manchester Cityja koji je u nedjelju na stadionu Etihad sa 4-0 porazio Chelsea.

City je već nakon prvog poluvremena vodio sa 3-0 golovima Riyada Mahreza (23), Juliana Alvareza (30-11m) i Philipa Fodena (38). U nastavku susreta Mahrez je postigao još jedan gol, u 85. minuti je zabio iz kaznenog udarca za 4-0.

Od zanimljivijih parova šesnaestine finala spomenimo ogled Manchester Uniteda i Readinga, Preston North Enda i Tottenhama, Brighton & Hove Albion će igrati protiv pobjednika ponovljenog ogleda Liverpoola i Wolverhamptona, dok će Southampton, čiji redove je pojačao Mislav Oršić, igrati protiv Blackpoola.