SportNogomet(VIDEO) Težak poraz Kostarike od Španjolske

(VIDEO) Težak poraz Kostarike od Španjolske

Fudbalska reprezentacija Španije superiornom igrom i ubjedljivom pobjedom rezultatom 7:0 protiv Kostarike otvorila je nadmetanje u grupi “E“ Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Španci su furiozno ušli u utakmicu na stadionu Al Thumama u Dohi i tako rivalu dali do znanja da nema šta tražiti u večerašnjem duelu. Već u 11. minuti “Crvena furija“ je povela preko Danija Olma, koji se odlično snašao u protivničkom šesnaestercu i savladao Keylora Navasa. Za novi pogodak Španiji je trebalo deset minuta, a strijelac je na asistenciju Jordija Albe bio Marco Asensio. Do trećeg gola u prvom poluvremenu Španci su stigli u 31. minuti, kada je Navasa iz penala savladao Ferran Torres.

Iako su Španci u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika i u drugom dijelu igre su nastavili s napadima na gol Kostarike, pa se Torres u 54. minuti još jednom upisao u strijelce za vodstvo 4:0. Na tome se nisu zaustavili. Peti gol djelo je Gavija koji je bio neumoljiv nakon prelijepog dodavanja Alvara Morate. U 90. minuti doprinos ubjedljivoj pobjedi dao je i Carlos Soler, a sjajnu partiju Španije zaključio je Morata golom za konačnih 7:0 u sudijskoj nadoknadi.

U prvoj današnjoj utakmici prvog kola grupe “E“ Japan je senzacionalno s 2:1 savladao Njemačku.