SportNogomet(VIDEO) Talijani nakon preokreta svladali Francusku

(VIDEO) Talijani nakon preokreta svladali Francusku

Nakon mnogo uzbuđenja u prvim mečevima Lige nacija, ni sinoćnji nisu ponudili ništa manje. Italija je u fenomenalnom meču slavila protiv Francuske, dok su Slovenci remizirali u svom duelu protiv Austrije.

Meč u Parizu, između reprezentacija Francuske i Italije završen je rezultatom 3:1. Otvaranje ovog duela je bilo doista nevjerovatno. Nakon samo 13 sekundi meča, Bradley Barcola je doveo domaćina u vodstvo. Ipak, iako je djelovalo da će ovo u potpunosti poremetiti Italijane, to se nije desilo. Do kraja meča, popularni Azzurri uspjeli su da preoreknu rezultat. Strijelci za goste u meču bili su Dimarco, Frattesi i Raspadori.

Svoj prvi meč novog izdanja Lige nacija, je odigrala i reprezentacija Slovenije. Slovenci su u duelu sa Austrijom remizirali, a konačan rezultat meča glasio je 1:1. Benjamin Šeško doveo je Sloveniju u vodstvo iz penala u 16. minuti, no, samo 10-ak minuta kasnije Laimer je Austriji donio izjednačenje te tako postavio i finalni rezultat.

Crna Gora poražena je od Islanda rezultatom 2:0, dok je Rumunija slavila protiv Kosova sa 3:0.