SportNogomet(VIDEO) Talijani na Final Fouru, sjajna utakmica na Wembleyju

(VIDEO) Talijani na Final Fouru, sjajna utakmica na Wembleyju

Nogometaši Italije pridružili su se reprezentacijama Hrvatske i Nizozemske u završnici Lige nacija. Momčad Roberta Mancinija je u direktnoj borbi za prvo mjesto koje vodi na Final Four pobijedila Mađare s 2:0 na njihovoj Puškaš Areni.

Mađari su uoči zadnjeg kola imali dva boda više od Italije i bio im je dovoljan bod, no “Azzurri” su Puškaš Arenu napustili s punim plijenom.

Talijani su došli u vodstvo u 28. minuti utakmice kada je veznjak Mađarske Nagy neoprezno vraćao loptu svom vrataru. Lopta se nakon duela Gulácsija i napadača Italije Gnonta odbila do Raspadorija koje je bez problema pospremio loptu u praznu mrežu. Domaćin je mogao izjednačiti u 45. minuti, pucao je Szoboszlai, ali je Donnarumma bio spreman. Za konačnih 2:0 zabio je Dimarco u 52. minuti nakon što je sjajnu loptu poslao Cristante.

Hrabra Mađarska nije uspjela kreirati apsolutnu senzaciju u svojoj grupi, gdje su igrali protiv nekih od najjačih reprezentacija na svijetu. Mađari su pred više od 60 tisuća navijača poraženi još jednom od Italije, ali kao utjeha im može biti da su dva puta bili bolji od Engleza, u ogledima s Njemačkom upisali su pobjedu i remi.

Posljednjeg sudionika završnog turnira dat će dvoboj Portugala i Španjolske, koji se bore za prvu poziciju u skupini 2, a utakmica se igra večeras od 20:45 sati.

U drugom ogledu ove skupine susrele su se reprezentacije Njemačke i Engleske, susret je obilježilo čak šest golova i na kraju podjela bodova.

Nakon što u prvih 45 minuta nije bilo golova, u nastavku je publika na Wembleyu mogla gledati pravu golijadu.

Nijemci su poveli 2:0 golovima Gündogana u 52. i Havertza u 67. minuti, da bi Englezi u samo tri minute, od 72. do 75. došli do izjednačenja preko Shawa i Mounta. Englezi su nakon toga i poveli, u 83. minuti je na 3:2 zabio Kane iz penala. Ipak, Nijemci su samo četiri minute kasnije došli do izjednačenja kada je Havertz postigao svoj drugi gol.

Podsjetimo, već ranije su Englezi ispali u niži rang natjecanja, pa će se tako od sljedeće sezone natjecati u Ligi B.