SportPlivanje(VIDEO) Suze radosnice zlatne Lane Pudar i himna BiH u Rimu

(VIDEO) Suze radosnice zlatne Lane Pudar i himna BiH u Rimu

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar (16) večeras je osvojila zlatnu medalju na Europskom seniorskom prvenstvu u Rimu.

Lana je u finalnoj utrci u disciplini 200 metara delfin “pomela” konkurenciju, zauzela prvo mjesto sa vremenom 2:06.81 i osvojila prvu zlatnu medalju u historiji bh. plivanja na Europskom seniorskom prvenstvu.

Nakon završetka utrke uslijedila je i ceremonija dodjele medalja.

Lani je uručena zlatna medalja, a nakon toga uslijedilo je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

Fenomenalna Lana je zaplakala od sreće u toku intoniranja naše himne, a vrijedi spomenuti da je i na tribinama bio priličan broj bh. navijača.