SportNogomet(VIDEO) Stanišić pokrenuo Bayer do pobjede nad Bayernom

(VIDEO) Stanišić pokrenuo Bayer do pobjede nad Bayernom

Nogometaši Bayera napravili su veliki korak prema osvajanju naslova prvaka Njemačke svladavši u Leverkusenu Bayern s uvjerljivih 3-0 (1-0) za pet bodova prednosti 13 kola prije kraja.

Momčad Xabija Alonsa je prema pobjedi pokrenuo hrvatski reprezentativac i Bayernov igrač na posudbi u Bayeru Josip Stanišić koji je u 18. minuti postigao vodeći pogodak za domaću momčad iskoristivši statičnost gostujuće obrane.

Prednost Bayera u 50. minuti je udvostručio Španjolac Alex Grimaldo, a konačnih 3-0 postavio je Nizozemac Jeremie Frimpong u petoj minuti sučevog dodatka.

Stanišić je odigrao cijelu utakmicu i bio je najbolje ocijenjeni igrač dvoboja u kojem su igrači Bayerna uputili tek jedan udarac unutar okvira, dok ih je domaća momčad imala čak devet.

Bayer sada ima 55 bodova, pet više od Bayerna te čak 15 više od Stuttgarta i dortmundske Borussije.