SportNogomet(VIDEO) Srbija ubjedljiva protiv Bahreina pred put u Katar

(VIDEO) Srbija ubjedljiva protiv Bahreina pred put u Katar

Fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je u gostima selekciju Bahreina sa ubjedljvih 5:1, u posljednjoj provjeri pred Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Dvostruki strijelac za Srbiju bio je Dušan Tadić, u osmom i 50. minutu, a u strijelce su se upisali i Dušan Vlahović u 51, Filip Djuričić u 87. i Luka Jović u 90. minutu. Jedini gol za Bahrein postigao je Jusuf Hilal u 15. minutu sa penala.

U prvoj i jedinoj provjeri pred Mundijal, izabranici Dragana Stojkovića su poveli već u osmom minutu poslije sjajnog slobodnog udarca Tadića.

Domaća selekcije je sedam minuta kasnije izjednačila pogotkom Hilala sa bijele tačke, a nakon što je Stefan Mitrović u kaznenom prostoru oborio jednog igrača Bahreina.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Srbija u nastavku zaigrala još bolje, lako je lako dolazila do prilika od kojih je tri realizovala.

Prvo je u 50. minutu Vlahović, koji je ušao na poluvremenu, proigrao Tadića koji je postigao svoj drugi gol na meču, a minut kasnije je kapiten Srbije petom poslao loptu do napadača Juventusa koji je pogodio za 3:1.

Đuričić je u 87. minutu pogodio mrežu Bahreina glavom, a konačan rezultat postavio je Jović u 90. minutu, posle još jedne asistencije Vlahovića.

Fudbalska reprezentacija Srbije će danas doputovati u Katar, a prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu odigraće protiv Brazila, 24. novembra.