SportKošarka(VIDEO) Srbija pobijedila Australiju u produžetku

(VIDEO) Srbija pobijedila Australiju u produžetku

Danas su u Accor Areni u Parizu spektakularnu utakmicu četvrtfinala Olimpijskih igara odigrali košarkaši Srbije i Australije.

Košarkaši Srbije su uspjeli stići zaostatak od 24 poena razlike, te nakon drame u produžetcima upisati pobjedu 95:90 protiv Australije za plasman u polufinale Olimpijskih igara u Parizu.

Australijanci su žestoko krenuli od samog početka meča, a dvocifrenu prednost stekli su već u prvoj četvrtini koja je završena 17:31 u korist košarkaša Australije.

Istim tempom su nastavili u drugoj dionici kada su došli do maksimalnih plus 24 razlike, ipak do kraja poluvremena košarkaši Srbije su uspjeli prepoloviti prednost pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 42:54.

U drugom poluvremenu puno bolja igra košarkaša Srbije. Sa nekoliko sjajnih ofanzivnih akcija i vrlo čvrstom odbranom izabranici Svetislava Pešića su krajem treće dionice došli do prednosti, te u posljednjih deset minuta igre ušli sa plus dva koša prednosti (67:65)

Zadnja četvrtina protekla je u znaku čvrstih odbrana na obje strane. Na tri minute do kraja meča rezultat je bio izjednačen 78:78, a potom je Srbiju u prednost od plus tri doveo Micić poenima iz slobodnih bacanja. Ipak, drama u finišu meča, Australijanci su devet sekundi do kraja imali napad u kojem je Patty Mills pogodio za 82:82, pa je meč otišao u produžetke.

Produžetak je pripao reprezentaciji Srbije, a konačan rezultat meča bio je 95:90.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Nikola Jokić sa 21 poena, 14 skokova i osam asistencija, dok je Bogdan Bodanović dodao 17, a Vasilije Micić 14 poena.

Kod Australije najbolji strijelac sa 26 poena bio je Patty Mills. dok je Josh Giddy postigao 25 koševa.

U polufinalu Olimpijskih igara Srbija će igrati protiv boljeg iz duela Brazila i Sjedinjenih Američkih Država.