SportKošarka(VIDEO) Sparsi doživjeli poraz i u uzvratnom meču kvalifikacija za ABA 2...

(VIDEO) Sparsi doživjeli poraz i u uzvratnom meču kvalifikacija za ABA 2 ligu

Košarkaški Sparsa su u Novom Sadu poraženi od ekipe Vojvodine sa 94:77.

Sarajevski tim nije mogao parirati puno boljem protivniku od sebe, koji već od prve minute na domaćem parketu uspostavio svoj ritam utakmice. Vojvodina je nakon uvodnih deset minuta imala prednost od +13 (26:13), do kraja susreta je nisu ispuštali pa je meč završen rezultatom 94:77.

U redovima domaćih su se najviše istakli Boško Bumbić sa 17 poena, te Petar Rakičević i Tyrell Johnoson sa po 13 poena, dok su kod Sparsa najbolji bili Mrquise Moore sa 17 poena i povremeni reprezentativac BiH Ajdin Penava sa 15 poena.

Tako se Vojvodina sa ukupnih 191:158 iz dva meča plasirala u finale kvalifikacija za ABA 2 ligu, gdje će igrati sa boljim iz duela Ilirije i Bosne, a Studenti su prvi meč dobili sa 83:81, uzvrat je na rasporedu večeras od 18 sati.