SportNogomet(VIDEO) Španjolska preuzela vodstvo, Seferović postavio rekord

(VIDEO) Španjolska preuzela vodstvo, Seferović postavio rekord

Nogometna reprezentacija Španjolske preuzela je vodstvo u skupini 2 elitnog razreda Lige nacija nakon što je u susretu 4. kola u Malagi pobijedila Češku sa 2-0.

Furija je povela u 24. minuti golom Carlosa Solera, a pobjedu domaćina je potvrdio Pablo Sarabia u 75. minuti.

U drugom susretu iz ove skupine Švicarska je u Ženevi pobijedila Portugal sa 1-0 osvojivši prve bodove nakon tri poraza.

Pogodak odluke zabio je Haris Seferović u 57 sekundi utakmice na asistenciju Widmera. Napadač Benfice postigao je najbrži gol u povijesti, te postao prvi švicarski reprezentativac koji je zabio pogodak u prvoj minuti utakmice nakon Alaina Suttera kojem je to uspjelo 1988. godine.

Susret u Ženevi je vodio hrvatski sudac Fran Jović. Pomoćnici su mu bili Hrvoje Radić i Luka Pušić, a četvrti sudac je bio Mario Zebec.

Španjolska je iskoristila portugalski poraz preuzevši vodstvo na ljestvici s osam bodova, Portugal je ostao na sedam, Češka ima četiri, a Švicarska tri boda.

Iduće kolo je 24. rujna, a sastaju se Češka – Portugal, te Španjolska – Švicarska.

U skupini 4 drugog jakosnog razreda (Lige B) Norveška je u skandinavskom okršaju u Oslu pobijedila Švedsku sa 3-2.

Junak susreta je bio dvostruki strijelac Erling Braut Haaland (10, 54-11m), a za Norvešku je zabio i Alexander Sorloth (77). Za švedsku vrstu strijelci su bili Emil Forsberg (62) i Viktor Gyokeres (90+5).

Norveška je u prva četiri kola zabila šest golova, pri čemu je Haaland postigao čak pet. Novo pojačanje Manchester Cityja je za nacionalnu vrstu ukupno odigrao 21 utakmicu i zabilo 20 golova.

U drugom susretu u skupini Slovenija i Srbija su u Ljubljani remizirale 2-2.

Gosti su poveli 2-0 golovima Andrije Živkovića (8) i Aleksandra Mitrovića (35), no Slovenija je u prvih osam minuta nastavka izjednačila, a strijelci su bili Adam Čerin (48) i Benjamin Šeško (53).

Na ljestvici vodi Norveška sa 10 bodova, Srbija ima sedam, Švedska tri boda, a Slovenija dva boda.

U idućem kolu, 24. rujna sastaju se Slovenija – Norveška, te Srbija – Švedska.