SportRukomet(VIDEO) Španjolska i Švedska u finalu EP

(VIDEO) Španjolska i Švedska u finalu EP

U finalu Europskog rukometnog prvenstva igrat će Španjolska i Švedska.

Zanimljivo, obje selekcije su bile u skupini sa Rukometnom reprezentacijom BiH na početku EURO-a. U ogledu u skupini Španjolska je porazila Švedsku 32:28.

U prvom polufinalu Španjolska bila bolja od Danske 29:25.

Prvo poluvrijeme pripalo je Dancima, čija se prednost u tom razdoblju igre kretala do 4 gola. Ipak u finišu poluvremena Španjolska se uspjela primaknuti i na odmor otići sa samo jednim golom zaostatka (13:14).

Nakon desetak minuta igre u nastavku Španjolci su prešli u vodstvo koje više nisu ispuštali do kraja.

Aleix Gomez Abello s 11 postignutih golova predvodio je svoju reprezentaciju do pobjede, dok je na drugoj strani najbolji strijelac Danske bio Mikkel Hansen s 8 pogodaka.

U drugom polufinalu Švedska je nadigrala Francusku 34:33.

Francuzi su veći dio utakmice bili u rezultatskom zaostatku, u zadnjih pet minuta u nekoliko navrata spuštali su švedsku prednost na samo jedan gol, imao je u posljednjim sekundama utakmice Fabregas šut sa šest metara, ali je sjajnom obranom švedski vratar Andreas Palicka odveo svoju reprezentaciju u finale.

Nedjeljno finale između Španjolske i Švedske bit će repriza finala od prije četiri godine kada su u Zagrebu Španjolci lako došli do naslova europskih prvaka svladavši tada Šveđane 29:23.