SportNogomet(VIDEO) Španjolska i Njemačka u derbiju odigrali bez pobjednika

(VIDEO) Španjolska i Njemačka u derbiju odigrali bez pobjednika

Strijelac za Špance bio je Alvaro Morata u 62, dok je bod Nijemcima donio Niclas Fuellkrug u 82. minuti

Fudbalske reprezentacije Španije i Njemačke odigrale su neriješeno 1:1 u derbiju drugog kola grupe “E“ Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Kao što se i očekivalo uoči dvoboja fudbalskih divova, već u prvom poluvremenu viđeno je dosta uzbuđenja na stadionu Al Bayt u Al-Khoru. Iako nije bilo golova, viđen je veliki broj lijepih poteza, sjajnih akcija i nekoliko dobrih prilika. Najbolje za Španiju nisu realizovali Dani Olmo i Ferran Torres, a za Njemačku Sergi Gnabry. U finišu prvog dijela Antonio Ruediger je postigao gol za Nijemce, ali je nakon reakcije VAR-a poništen zbog ofsajda.

I nastavak je donio odličan fudbal. Prvu ozbiljnu priliku imali su Nijemci u 56. minuti, kada se nakon greške španske odbrane Joshua Kimmich našao u odličnoj situaciji, ali njegov udarac zaustavlja golman Unai Simon. Šest minuta kasnije uslijedila je kazna. Jordi Alba je ubacio s lijeve strane, a Alvaro Morata sjajno pogađa mrežu Njemačke za vodstvo. Nakon primljenog gola “elf“ je krenuo na sve ili ništa. Nizale su se šanse pred španskim golom, ali Niclas Fuellkrug, Jamal Musiala i Gnabry nisu uspjeli da zatresu mrežu. Ipak, u 82. minuti Nijemci dolaze do izjednačenja. Muisala je uspio doturiti loptu do rezerviste Fuellkruga, koji “topovskim“ udarcem pogađa špansku mrežu.

Ranije je drugom kolu grupe “E“ Kostarika je rezultatom 1:0 savladala Japan.

Poredak grupe “E“: Španija četiri boda, Japan tri, Kostarika tri, Njemačka jedan.