SportNogomet(VIDEO) Sloboda nastavila niz poraza

(VIDEO) Sloboda nastavila niz poraza

Fudbaleri tuzlanske Slobode ubjedljivo su poraženi u 9. kolu Wwin lige od Sloge iz Doboja rezultatom 0:3 (0:1). Na klupi Slobode u ovoj utakmici nije bilo dosadašnjeg trenera Marka Maksimovića i njegovog pomoćnika Damira Memiševića, kao i sportskog direktora Zajka Zebe.

S obzirom na to da je danas Azmir Husić izabran za novog – starog predsjednika Upravnog odbora FK Sloboda, spekuliše se da je njihova smjena njegov prvi potez u novom mandatu.

Sloboda je već u 6. minutu kapitulirala, kada je mrežu Azira Muminovića, nakon lošeg degažmana, pogodio Toni Jović.

Sloboda je do kraja poluvremena igrala ofanzivnije, ali nije ozbiljnije zaprijetila golu gostujućeg sastava.

U drugom dijelu igralo se između dva šesnaesterca, a gosti su u finišu sa dva pogodka potvrdili pobjedu. Prvo je pogodio Toni Jović u 81. minuti, a konačnih 0:3 postavio je Slobodan Đokić u petoj minuti sudijske nadoknade.

Sloboda je ostala na skoru od dva neriješena ishoda, ali je upisala sedmi poraz. Sloga ima 12 osvojenih bodova.