Nekategorisano(VIDEO) Slavlje Liverpoola na Giuseppe Meazzi

(VIDEO) Slavlje Liverpoola na Giuseppe Meazzi

U susretima osmine finala nogometne Lige prvaka Liverpool je na gostovanju pobijedio Inter sa 2:0, dok su RB Salzburg i Bayern odigrali 1:1.

Nerazzurri i Redsi su odigrali zanimljivu utakmicu s mnogo trke, nizom prilika, a na koncu su slavili gosti sa 2:0 premda je i talijanski prvak vrlo lako mogao do slavlja.

Pobjedu “Redsima” donijeli su Roberto Firmino (76) i Mohamed Salah (83).

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 14. minuti. Robertson je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, Mane je pucao glavom, ali iznad gola. Samo dvije minute kasnije uzvratio je Inter najboljom prilikom u prvom poluvremenu. Perišić je sjajno prošao po lijevom krilu, ubacio pred gol do Calhanoglua koji je pucao, ali je lopta pogodila prečku.

U 29. minuti okušao se Alexander-Arnold iz slobodnog udarca, no i taj je pokušaj završio iznad gola. Uslijedilo je novo uzbuđenje pred vratima engleskog sastava u 35. minuti. Bila je to brza kontra domaćeg sastava, Dumfries je pokušao uposliti Džeku ispred gola, no Konate je uklizavanjem spriječio opasnu situaciju.

Inter je bolje ušao u drugo poluvrijeme. Već na startu domaćin je imao priliku koja je izrađena na “hrvatski pogon”. Perišić je bio dodavač, a Brozović je opalio sa 18 metara, ali je pucao pored gola. U 53. minuti je ponovo zaprijetio Inter, ponovo je ubacio Perišić, no Lautaro je zamalo zakasnio.

U 60. minuti Inter je zabio, no pogodak Edina Džeke je ispravno poništen zbog zaleđa. Prvu priliku u nastavku gosti su imali u 63. minuti, ali Luis Diaz nije najbolje reagirao.

U trenucima Interove dominacije, Liverpool je u 76. minuti poveo. Roberson je ubacio iz kornera, a Firmino glavom zabio za vodstvo Redsa. Novu priliku za Inter vidjeli smo u 80. minuti, s ruba kaznenog prostora pucao je Perišić, ali preko gola.

Gosti su pobjedu i veliku prednost uoči uzvrata osigurali u 83. minuti golom Mohameda Salaha. Alexander-Arnold je ubacio u kazneni prostor, a Salah se najbolje snašao u gužvi ispred gola. Naš Edin Džeko je odigrao cijeli susret.

Uzvratni susret je 8. ožujka u Liverpoolu.

Nogometaši Salzburga i Bayerna odigrali su 1:1 u susretu osmine finala Lige prvaka.

Salzburg je poveo u 21. minuti golom Chikwubuikea Adamua, a u 90. minuti je izjednačio Kingsley Coman. Uzvratni susret je 8. ožujka u Münchenu.