SportSkijanje(VIDEO) Shiffrin osvojila Veliki kristalni globus

(VIDEO) Shiffrin osvojila Veliki kristalni globus

Američka skijašica Mikaela Shiffrin osigurala je nakon utrke superveleslaloma na završnici Svjetskog kupa u francuskom Courchevelu Veliki kristalni globus.

Na utrci u četvrtak Shiffrin je osvojila drugo mjesto te je s novih 80 osvojenih bodova odmaknula najvećoj prijetnji, Slovakinji Petri Vlhovoj, na nedostižnu prednost od 236 bodova. Vlhova u četvrtak nije osvojila ni jedan bod zauzevši 17. mjesto.

Time je 27-godišnja Shiffrin po četvrti put u karijeri postala pobjednica Svjetskog kupa i vlasnica Kristalnog globusa. Ranije je pobjeđivala 2017., 2018. i 2019. godine.

U posljednjoj utrci superveleslaloma, pobijedila je, pak, norveška skijašica Ragnhild Mowinckel, a Shiffrin je za njom zaostala tek pet stotinki.

Još ranije je Mali kristalni globus u super veleslalomu osigurala Talijanka Federica Brignone koja se ovog četvrtka nije iskazala. Zauzela je tek 19. mjesto.

U petak je na rasporedu ekipna utrka, dok se tijekom subote i nedjelje voze veleslalomi i slalomi u obje konkurencije.

Austrijski skijaš Vincent Kriechmayr pobijedio je na posljednjem superveleslalomu sezone, utrci koja je održana na završnici Svjetskog kupa u francuskom Courchevelu.

Za 30-godišnjeg Austrijanca ovo je bila 11 pobjeda u Svjetskom kupu u karijeri. Šest puta je bio najbolji u superveleslalomu, a pet puta u spustu.

Ostatak mjesta na pobjedničkom postolju osvojili su švicarski skijaši. Drugi je bio Marco Odermatt, koji je zaostao 53 stotinke, a treći Gino Caviezel sa 75 stotinki sporijim rezultatom.

Inače, još ranije je sjajni Odermatt osigurao veliki Kristalni globus za najboljeg ove sezone u Svjetskom kupu, a drama se nije odvijala ni u utrci za malim Kristalnim globusom u superveleslalomu jer ga je ranije osigurao Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde koji je ovog četvrtka osvojio četvrto mjesto.