SportNogomet(VIDEO) Seviljski derbi bez pobjednika uz dva gola i tri crvena kartona

(VIDEO) Seviljski derbi bez pobjednika uz dva gola i tri crvena kartona

U jednom od najvećih španjolskih nogometnih derbija Real Betis i Sevilla su odigrali 1-1.

Sasvim očekivano bio je to još jedan “vrući” seviljski i andaluzijski derbi. Susret su obilježila čak tri crvena kartona, pri čemu dva kod domaćina, a jedan kod Seville, te osam žutih kartona.

Prvi je “pocrvenio” gostujući branič Gonzalo Montiel koji je isključen u 38. minuti zbog oštrog prekršaja nad Alexom Morenom. Sudac Jose Sanchez je Montielu prvo pokazao žuti, ali je nakon video provjere Argentincu pokazao put u svlačionicu.

Pet minuta kasnije domaćin je poveo. Bio je to više sretni nego spretni gol Betisa. Nemanja Gudelj je pokušao ispucati loptu ispred svog gola, no pogodio je suigrača Jesusa Navasa od kojeg se lopta odbila prevarivši Yassinea Bounoua i završila u mreži.

Kada se činilo kako će Betis mirno privesti poluvrijeme kraju, Nabil Fekir je laktom u lice udario Papua Gomeza. Sanchez je i njemu pokazao prvo žuti, ali nakon asistencija VAR-a je Francuza isključio.

Nije dugo trebalo čekati na novo isključenje. U 49. minuti je Borja Iglesias neoprezno nagazio Joana Jordana i sudac mu je pokazao žuti karton. Opet se oglasio VAR i Sanchez je treći put preinačio svoju prvotnu odluku u isključenje.

S igračem više Sevilla je krenula po izjednačenje i uspjela je u 81. minutui kada je Gudelj fantastično s više od 25 metara pogodio rašlje.

Isti je igrač u samoj završnici mogao okrenuti rezultat, ali nije imao sreće. U 89. minuti je još jednom sjajno opalio, no pogodio je vratnicu, a u petoj minuti nadoknade njegov još jedan odličan udarac obranio je Claudio Bravo.