SportNogomet(VIDEO) "Šestica" Real Madrida, Modrić briljirao

(VIDEO) “Šestica” Real Madrida, Modrić briljirao

U posljednjem susretu 36. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na stadionu Santiago Bernabeu pobijedio “fenjeraša” Levante s čak 6-0, uz tri asistencije Luke Modrića.

Ovim porazom Levante je dva kola prije kraja prvenstva ostao i bez matematičkih izgleda za prvoligaški spas.

Bila je to još jedna sjajna predstava novog španjolskog prvaka, a “Kraljevski klub” su do slavlja vukli trostruki strijelac Vinicius Junior i trostruki asistent Luka Modrić.

Modrić je prvi put u 434 nastupa u Realovom dresu u jednom susretu zabilježio tri asistencije, a posljednji igrač Reala kojem je to uspjelo bio je James Rodríguez protiv Rayo Vallecana prije sedam godina.

Kapetan hrvatske vrste je ove sezone zabilježio 13 asistencija u svim natjecanjima za Real Madrid, a zabio je i tri gola.

Dodajmo kako je Benzema stigao do brojke od 323 gola u Realovom dresu izjednačivši se na drugom mjestu klupske ljestvice s Raulom. Ispred njih je samo Cristiano Ronaldo s 450 golova.

“Kraljevski klub” je poveo u 13. minuti golom Ferlanda Mendyja na Modrićevo dodavanje. Šest minuta poslije Karim Benzema je zabio za 2-0, ovoga puta asistent je bio Vinicius Junior.

Do kraja prvog dijela Real je za zabio još dva gola, a kod oba je asistirao kapetan hrvatske reprezentacije, u 34. za Rodryga, a u 45. za Viniciusa Juniora.

Golijada se nastavila u 68. minuti kada je Junior zabio svoj drugi gol na utakmici, da bi u 83. minuti upisao i hat-trick za konačnih 6-0. Modrić je igrao do 75. minute kada ga je zamijenio Peter Gonzalez.

U ranije odigranom susretu Villarreal je kao gost s 5-1 porazio Rayo Vallecano. Za “Žutu podmornicu” su zabili Alfonso Pedraza (3, 88), Juan Foyth (27), Paco Alcacer (38) i Pau Torres (45+1), dok je za domaći sastav zabio Sergi Guardiola (21).

Uvjerljiv je bio i Real Sociedad koji je s 3-0 slavio protiv Cadiz, a golove su zabili Alexander Sorloth (19), Adnan Januzaj (53-11m) i Cristian Portu (90+8-11m).

Real Madrid vodi na ljestvici s nedostižna 84 boda, Barcelona je druga sa 72 boda, dok je Atletico Madrid treći sa 67 bodova. Slijede Sevilla (66), Real Betis (61)…

Levante je ostao na začelju s 29 bodova, šest manje od Cadiza koji drži 17. poziciju koja osigurava spas. Međutim, Cadiz je bolji u međusobnom srazu (2-0, 1-1), pa za Levante više nema spasa.

U očajnoj sezoni Levante su vodila tri trenera. Počeo je Paco Lopez, slijedio ga je Javier Pereira i na kraju je kontrolu preuzeo Alessio Lisci, međutim momčad iz Valencije nije se uspjela spasiti.