SportNogomet(VIDEO) Senzacija i poraz Bayerna kakav se ne pamti

(VIDEO) Senzacija i poraz Bayerna kakav se ne pamti

Nevjerojatan, frapantan poraz nogometaša Bayerna!

Istrčala je u bundesligaškom okruženju, na teren Borrusia-Parka u Mönchengladbachu ekipa Juliana Nagelsmanna koji nije vodio momčad zbog zaraze koronavirusom.

I dobila šamar koji će je dugo boljeti. Pet – nula. Brojčano – 5:0! Pobjeda je to domaće momčadi, s time da je već nakon 21 minute vratar Manuel Neuer morao triput po loptu u mrežu. Bilo je to prvi puta ikad da je netko Bayernu u povijesti njemačkog Kupa zabio tri gola u tako kratkom vremenu. Nijemci su, pedantni kakvi jesu, kasnije i došli do podatka da je ovo najteži poraz Bayerna ikada u DFB-Pokalu.

Dakle, Neuer je gledao kako mu u 2. minuti zabija Kone, a onda dvaput i Alžirac Ramy Bensebaini, u 15. i 21. minuti. Apsolutni šok, nevjerica, ponavljamo, za udarnu postavu Bayerna. Nije bilo čuvanja igrača. Od početka su igrali i Lewandowski, Müller, Gnabry, Kimmich, Upamecano, branio je Neuer.

I dobio još dva gola u nastavku. I dva od istog igrača. Švicarski napadač Breel Embolo zabio je u 51. i 58. minuti. Zamislite to. U 58. minuti na semaforu, u rubrici suparnika Bayerna, aktualnog deveterostrukog njemačkog prvaka uzastopce stoji brojka pet…

Doduše, mogao je Bayern zabii, ali to nije dao još jedan Švicarac u redovima domaćih, Yann Sommer. Skinuo je zicere Gnabryju u 60. minuti, a onda i Mülleru u 75., a dvije minute kasnije Tolisso će pogoditi gredu.

Nije bilo golova u toj njegovoj, posljednjoj četvrtini utakmice, ako ćemo izvlačiti nešto pozitivno.

Sve u svemu, ovo je svakako jedan od najtežih Bayernovih poraza, pa valjda i u tom desetljeću u kojem besprijekorno dominiraju njemačkim nogometom. Istina, prošle sezone ispali su od Kiela, u istoj fazi, u šesnaestini finala, s kojim nisu ni u istoj ligi, ali ovo je nešto sasvim drugo. I nešto što će boljeti.