SportNogomet(VIDEO) Senzacija godine, Makedonija izbacila Italiju

(VIDEO) Senzacija godine, Makedonija izbacila Italiju

Najveća pobjeda u povijesti Makedonije. Italija je pala golom u 92. minuti.

Nogometna reprezentacija Sjeverne Makedonije priredila je senzaciju pobijedivši u polufinalu play-offa za plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. godine Italiju u Palermu sa 1:0, dok je u drugom susretu Portugal u Portu porazio Tursku sa 3:1.

Portugal i Sjeverna Makedonija će sada 29. ožujka u Portu u međusobnom susretu odlučiti o putniku u Katar.

Aktualni europski prvak je dominirao u Palermu, imao je 62 posto posjeda lopte, “Azzurri” su uputili čak 32 udarca, imali su i 16 kornera, no pobjedu je ostvarila makedonska vrsta, a junak susreta postao je Aleksandar Trajkovski pogodivši za 1:0 u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Napadač saudijskog Al-Fayha je pogodak karijere zabio sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora poslavši loptu u donji desni kut.

Sjeverna Makedonija će put u Katar tražiti protiv Portugala koji je u Portu pobijedio Tursku sa 2:1.

Portugal je protiv Turske poveo u 15. minuti golom Otavia. Bernardo Silva je pucao s ruba kaznenog prostora pogodivši stativu, no lopta se odbila do veznjaka Porta koji su u svom trećem nastupu za reprezentaciju zabio drugi gol.

Turska je mogla izjednačiti u 21. minuti nakon greške domaće obrane, Cengiz Under je pucao, no Digo Costa je bio siguran.

U završnici prvog dijela domaćin je načinio veliki korak prema pobjedi. Otavio je ubacio u peterac, a Diogo Jota sjajno glavom pogodio za 2-0 u 42. minuti.

Turska se vratila u život u 65. minuti golom Buraka Yilmaza. Under je poslao sjajnu loptu kroz portugalsku obranu do napadača Lillea koji nije pogriješio.

Yilmaz je mogao postati turski junak u 85. minuti, no nije uspio realizirati jedanaesterac.

Fonte je faulirao Enesa Unala, a njemački sudac Daniel Siebert pokazao na bijelu točku nakon pregleda snimke. Yilmaz je pucao, no pogodio je gredu.

U posljednjim trenucima susreta Matheus Nunes je razriješiti sve dvojbe pogodivši za 3:1.

Finalni susret između Portugala i Sjeverna Makedonije na rasporedu je 29. ožujka u Portu.