SportKošarka(VIDEO) SC Derby deklasirao Zadar u Morači

(VIDEO) SC Derby deklasirao Zadar u Morači

Košarkaši SC Derbyja pružili su izvanrednu napadačku igru, čime su osigurali svoju drugu pobjedu u AdmiralBet ABA ligi.

“Studenti” su u dvorani Morača deklasirali Zadar rezultatom 86:62, u meču u kojem su bili u zaostatku samo u prvih minut i 45 sekundi, kada su gosti poveli s 2:0 i 4:2.

Sve poslije toga bilo je u ritmu ekipe Petra Mijovića, koja je strpljivo gradila prednost, dok su otpor Dalmatinaca definitivno slomili u trećoj četvrtini, nakon koje su imali 16 poena prednosti – 64:48.

SC Derba je pogodio čak 11 trojki iz 23 pokušaja u prvih 30 minuta, većinom iz čistih pozicija, dok je Zadar imao loš šut – u tri četvrtine uspjeli su pogoditi samo pet puta iz 20 pokušaja.

Zbog toga nije bilo uzbuđenja u posljednjih 10 minuta, a SC Derbi je pokazao pravu reakciju nakon poraza od Cibone u Zagrebu prije sedam dana, kada su odigrali ispod očekivanja.

SC Derby će u subotu ugostiti Partizan 16:00 sati, a uz Budućnost i Megu, ostaje jedina ekipa s maksimalnim učinkom nakon tri kola.

Igor Drobnjak je s 17 poena predvodio podgorički tim, dok je Zoran Nikolić dominirao u reketu s 12 poena. Luka Bogavac je dodao 11 poena, dok su Filip Anđušić i Emir Hadžibegović upisali po 10.

Kod Zadra, reprezentativac BiH Amar Gegić je ubacio 13 poena, dodao šest skovova i jednu asistenciju. Tek su Mihailović (19) i Mazalin (14) bili efikasniji.