SportNogomet(VIDEO) Sarajevo golom iz penala u 90. minuti svladalo Zrinjski za prvo...

(VIDEO) Sarajevo golom iz penala u 90. minuti svladalo Zrinjski za prvo mjesto

Fudbaleri Sarajeva su u derbi susretu sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras na Koševu pobijedili mostarski Zrinjski sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Renan Oliveira u 90. minuti iz penala.

U dopadljivoj nogometnoj predstavi obje ekipe pružile su dinamičnu i otvorenu igru, ali uprkos brojnim prilikama s obje strane pobjednika je odlučio jedan pogodak iz penala.

Sarajevo je imalo terensku inicijativu i ubjedljivu prednost u posjedu, dok su gosti pokušavali učiniti nešto više iz tranzicije i kontranapada.

U prvom poluvremenu dobre prilike za Sarajevo imali su Hasić, Oliveira i Mustafić, dok je najbolju priliku za Zrinjski imao Sabljić koji je pogodio prečku.

U drugom poluvremenu igra je malo splasnula, pa je bilo i manje prilika pred golom. U finišu susreta Sarajevo je ipak uspjelo doći do pogotka sa bijele tačke preko Oliveire, a prethodno je u šesnaesetrcu Zrinjskog srušen Penaranda.

Do kraja susreta nije bilo promjena te je Sarajevo došlo do četvrte pobjede čime je preuzelo vodeću poziciju na tabeli, dok je Zrinjski pretrpio drugi poraz u nizu.

U prvoj današnjoj utakmici Velež je u gostima pobijedio Igman sa 4:2, dok su u petak također odigrana dva meča. Sloga je savladala Tuzla City sa 2:1, dok je Gošk na Grbavici pobijedio Željezničar sa 3:2.

Dva susreta igraju se u nedjelju a sastaju se Borac – Posušje i Široki Brijeg – Zvijezda 09.