SportNogomet(VIDEO) Sarajevo bolje od Borca, Željezničar porazio aktualnog prvaka

(VIDEO) Sarajevo bolje od Borca, Željezničar porazio aktualnog prvaka

Nogometaši Željezničara su u Mostaru nakon preokreta porazili Zrinjski 2:1 u utakmici 2. kola nogometne Premijer lige BiH.

Domaći su Pod Bijelim brijegom poveli u 36. minuti golom Bilbije, a do preokreta su izabranici Edisa Mulalića došli u drugome dijelu.

Hamza Gasal je sjajno pogodio u 64. minuti za poravnanje, a veliku pobjedu gostima osigurao Nedim Mekić u 83. minuti.

Prethodno je Josip Ćorluka dobio drugi žuzi karton.

U 3. kolu Željezničar dočekuje Široki Brijeg. Zrinjski će u četvrtak prvo igrati uzvrat 2. pretkola protit Tirane, a u 3. kolu Premijer lige BiH igra u Trebinju protiv Leotara.

Nogometaši Sarajeva u Bosanskom Novom pobijedili su ekipu Borca sa 3:1 (0:0) u derbi susretu 2. kola Premijer lige Bosne i Hrecegovine.

Vodeći pogodak za ekipu Sarajeva postigao je Dal Varešanović u 47. minuti. Rezultat je u 70. minuti poravnao Momčilo Mrkaić.

Rezervista Rijad Kobiljar sedam minuta kasnije doveo je “Bordo” tim u novo vodstvo, a konačan rezultat u postavio je Ivan Ikić u 87. minuti.

Široki Brijeg je pobijedio Slobodu sa 2:0, a Zrinjski je u Mostaru poražen od Željezničara sa 1:2

U prvom susretu 2. kola Sloga je u subotu u Doboju savladala Leotar sa 4:0.

Odgođeni su susreti Tuzla City – Posušje i Velež – Igman.