SportRukomet(VIDEO) Rukometaši Benfice nakon drame srušili Magdeburg i osvojili Europsku ligu

Rukometaši Benfice pobjednici su Europske lige nakon što su u finalu završnog turnira u Lisabonu nakon produžetka pobijedili branitelja naslova njemački Magdeburg sa 40-39.

Rukometaši Benfice su u nevjerojatno dramatičnom ogledu stigli do pobjede i prvog europskog trofeja u povijesti kluba.

Magdeburg, koji je u Lisabon stigao kao branitelj naslov, bio je veliki favorit cijelog turnira. Nijemci su u drugom poluvremenu imali +3, tri sekunde prije kraja susreta imali su pogodak viška, a u produžetku sedmerac, te čistru kontru za +2, no Benfica je sve izvukla i na konu slavila.

Nakon ravnopravnog prvog dijela u kojem smo vidjeli čak 10 izjednačenja, Magdeburg je u nastavku stigao do tri gola prednosti (20-17, 21-18), no Benfica je uspjela izjednačiti i u samoj završnici smo gledali pravu dramu. Magdeburg je tri sekunde prije kraja susreta golom Philippa Webera stigao na 32-31. Portugalcima su ostalo vrlo malo za zadnji napad i činilo se kako to neće biti dovoljno vremena za akciju. No, Petar Đorđić je sjajnom loptom na crti uposlio Alexisa Borgesa, a ovaj zabio za 32-32 i produžetak.

U dodatnom periodu, Magdeburg je pri vodstvu 34-33 imao sedmerac, a potom i kontru za +2, no Sergey Hernandez je sjajnim obranama držao Portugalce na životu. U posljednju minutu ušlo se rezultatom 38-38, a Benfica tada zabija dva gola za nedostižnih 40-38. Magdeburg je u zadnjoj sekundi tek ublažio poraz.

Portugalski sastav su do pobjede predvodili sjajni Ole Rahmel sa 11 golova, Đorđić je dodao osam, a Lazar Kukić i Borges po šest golova.

Kod Magdeburga najefikasniji su bili Omar Ingi Magnusson sa 12 i Tim Hornke s osam golova.