SportNogomet(VIDEO) Revija penala u Premiershipu

(VIDEO) Revija penala u Premiershipu

Sva tri vodeća kluba Premier lige, Manchester City, Liverpool i Chelsea došli su do pobjeda u 16. kolu pogocima iz kaznenih udaraca pa je razlika i dalje ostala ista.

Na najdramatičniji način su do pobjede stigli aktualni europski prvaci na svom Stamford Bridgeu, gdje su sa 3-2 svladali Leeds United. Gosti su poveli u 28. minuti iz kaznenog udarca, a realizator je bio Raphinha.

Chelsea je izjednačio u 42. minuti pogotkom Masona Mounta. U 58. minuti je Jorginho bio precizan s bijele točke i donio prednost “plavima”. Chelsea je vodio sve do 83. minute, kad je 19- godišnji Joe Gelhardt postigao svoj prvi pogodak u Premier ligi, tek što je ušao u igru, i tako izjednačio na 2-2. U drugoj minuti sučevog dodatka pobjedu domaćoj momčadi donio je Jorginho novim pogotkom iz kaznenog udarca.

Liverpool je na Anfieldu samo jednom zatresao mrežu Aston Ville, ali i to je bilo dovoljno da “pokvari” povratak Stevena Gerrarda na mjesto na kojem je stekao status igračke legende. Mo Salah je u 67. minuti realizirao kazneni udarac i tako je Liverpool došao do pobjede na identičan način na koji je to učinio vodeći Manchester City protiv Wolverhamptona.

Aktualni prvaci Engleske brojčanu prednost su iskoristili u 66. minuti, kad je Raheem Sterling realizirao kazneni udarac.

Pobjedu pogotkom sa bijele točke osigurao je i Manchester United u gostim protiv Norwicha. Precizan je bio Cristiano Ronaldo.