SportNogomet(VIDEO) Remi u madridskom derbiju, navijači izazvali prekid

(VIDEO) Remi u madridskom derbiju, navijači izazvali prekid

Nogometaši Atletico Madrida i Real Madrid odigrali su 1:1 u susretu 8. kola španjolskog prvenstva, a Atletico se spasio poraza u petoj minuti sudačke nadoknade. Susret je obilježio i navijački prekid.

Od prve minute u gradskom derbiju goste je kao kapetan prevodio Luka Modrić. Izašao je u 86. minuti, a umjesto njega ušao je Lucas Vazquez.

Pogodak za aktualnog europskog i španjolskog prvaka zabio je Eder Militao sredinom drugog poluvremena. Njegov snažan udarac s oko sedam metara pogodio je domaćeg braniča i promijenio smjer, ostavljajući Jana Oblaka nemoćnim.

Utakmica, koja je inače prošla u prilično prijateljskoj atmosferi, prekinuta je na petnaestak minuta nakon pogotka jer su domaći navijači gađali predmetima vratara Real Madrida Thibauta Courtoisa.

Izjednačenje je uslijedilo u povećoj nadoknadi, u 95. minuti Angel Correa je nadmudrio vratara Courtoisa i napravio ludnicu na stadionu Metropolitano. U 99. minuti zbog ružnog starta isključen je domaći Marcos Llorente.

Barcelona je ostala na vrhu ljestvice s tri boda prednosti ispred Reala, iako je u subotu doživila prvi ovosezonski poraz. Atletico Madrid ostao je na trećem mjestu sa pet bodova zaostatka za Barcelonom, dok Athletic Bilbao, Mallorca, Villarreal i Osasuna imaju bod manje od momčadi Diega Simeonea.