SportNogomet(VIDEO) Remi na Koševu

(VIDEO) Remi na Koševu

Fudbaleri Sarajeva i Borca odigrali su na Koševu neriješeno 1:1, u derbi utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac je poveo već u drugoj minuti i vodstvo je držao do posljednje minute kada su domaći uspjeli da izjednače i izbjegnu poraz.

Banjalučani su već iz prve akcije uspjeli da postignu pogodak. Nišić je dobio loptu sa desne strane i sa sedam metara iskosa šutirao snažno te poslao loptu između ruku golmana Šahinovića pod prečku.

U nastavku meča Sarajevo je pokušavalo doći do izjednačenja, a najbliži golu bio je Hasić koji je iz slobodnog udarca pogodio stativu. I gosti su nekoliko puta zaprijetili ali nisu bili precizni te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Banjalučana.

Već na početku drugog dijela Sarajevo je imali dobru priliku preko Hasića koji je savladao golmana Mijatovića, ali se na putu do gola ispriječio Herrera te izbio loptu nvan terena.

Borac je u 74. minuti mogao udvostručiti prednost, ali Lukić nije iskoristio grešku Aničića kada je izašao sam pred golmana Sarajeva i pokušao ga lobovati, ali je šutirao daleko od gola.

U 82. minuti Borac je ostao s igračem manje nakon što je zbog grubog starta nad Čatakovićem direktan crveni karton dobio Pejović.

Do kraja meča trajala je ospada gola gostiju, a veliku priliku imao je Kyeremeh u 89. minuti kada je sa sedam metara bio neprecizan.

Ipak, u četvrtoj minuti sudijske nadoknade domaći su uspjeli izjednačiti. Aničić se najbolje snašao u gužvi ispred gola Borca i poslao loptu u gol za konačnih 1:1.

Borac je nakon 13. kola ostao lider na tabeli sa četiri boda više od drugoplasiranog Zrinjskog, dok je Sarajevo treće sa šest bodova zaostatka za banjalučkim timom.