SportNogomet(VIDEO) Remi Manchester Cityja i Intera, PSG nadigrao Gironu

(VIDEO) Remi Manchester Cityja i Intera, PSG nadigrao Gironu

Fudbaleri Manchester Cityja i Intera večeras su u prvom kolu UEFA Lige šampiona na stadionu “Etihad“ odigrali neriješeno 0:0.

U reprizi finala Lige šampiona iz 2023. godine nisu viđeni golovi, ali je bilo dosta prilika i dobrog fudbala.

U 24. minuti odlična prilika za Savinha, ali je lopta nakon njegovog udarca iz povoljne pozicije otišao visoko preko gola. Četiri minute kasnije nakon velike greške golmana Edersona, Inter je imao dobru priliku preko Mattea Darmiana, ali je mrežu domaćina odličnom reakcijom spasio Joško Gvardiol. Do kraja su oba tima imala nekoliko izglednih situacija, ali je ostalo 0:0.

U nastavku prva odlična prilika viđena je u 69. minuti, ali je udarac Phila Fodena s desetak metara sjajno odbranio Yann Sommer. Šest minuta kasnije sjajnu šansu imali su i gosti, ali je rezervista Henrikh Mkhitharyan iz čiste situacije sa osam metara šutirao preko gola. Dvije veoma dobre prilike za domaće u finišu je propustio Ilkay Gundogan, tako da je ostalo 0:0.

U duelu favorizovanog Paris Saint-Germaina i debitanta u Ligi šampiona Girone viđena je dosta tvrda utakmica, ali su na kraju domaći uspjeli slaviti. Strijelac pobjedonosnog gola za PSG bio je Nuno Mendes u 90. minuti.

Rezultati prvog kola: Bologna – Shakhtar 0:0, Sparta Prag – RB Salzburg 3:0, Celtic – Slovan Bratislava 5:1, Club Brugge – Borussia Dortmund 0:3, Manchester City – Inter 0:0, Paris Saint-Germain – Girona 1:0.

Večeras igraju: Crvena zvezda – Benfica, Feyenoord – Bayer Leverkusen, Atalanta – Arsenal, Atletico Madrid – RB Leipzig, Brest – Sturm Graz, Monaco – Barcelona.

Rezultati sinoć odigranih utakmica: Juventus – PSV Eindhoven 3:1, Young Boys – Aston Villa 0:3, Milan – Liverpool 1:3, Bayern – Dinamo Zagreb 9:2, Real Madrid – Stuttgart 2:1, Sporting – Lille 2:0.

Novi format takmičenja

Liga šampiona od ove sezone igra se u novom formatu. Svih 36 klubova biće u istoj ligi, a svaki klub odigraće osam utakmica. Svih osam utakmica odigraće protiv različitih protivnika, i to četiri susreta na domaćem i isto toliko na gostujućem terenu. Osam najboljih klubova iz ligaškog dijela plasiraće se direktno u osminu finala. Ekipe plasirane od 9. do 24. mjesta razigravat će za ulazak u osminu finala. Ostali ispadaju iz Evrope.

Prvo kolo Lige šampiona igraće se u periodu od 17. do 19. septembra, a posljednje, osmo, 29. januara 2025. godine.

Nokaut faza takmičenja počinje 11. februara, a finale je zakazano za 31. maj na Allianz Areni u Minhenu.