SportNogomet(VIDEO) Remi Lazija i Milana u derbiju

(VIDEO) Remi Lazija i Milana u derbiju

Milan je u trećem kolu Serije A odigrao 2:2 na gostovanju kod Lazija u Rimu, stoga je još uvijek bez pobjede ove sezone.

Rossoneri su poveli golom Strahinje Pavlovića u osmoj minuti. Lazio je preokrenuo preko Tatyja Castellanosa i Boulayea Dije, koji su zabili u 62. i 66. minuti, da bi Rafael Leao u 72. izjednačio i donio bod Milanu.

Milan ima dva boda i nalazi 14. prvenstvene tabele, dok je Lazio šesti s četiri boda.

Napoli je u istom terminu s dva gola u sudijskoj nadoknadi uspio na svom terenu savladati Parmu s 2:1. Gosti su poveli iz penala koji je realizovao Ange-Yoan Bonny u 19. minuti.

Parma, povratnik u Serie A, od 76. minute igrala je s igračem manje nakon isključujućeg, drugog žutog kartona golmana Ziona Suzukija.

Romelu Lukaku, novi napadač Napolija koji je stigao iz Chelseaja, izjednačio je u 92. minuti, a za preokret je pogodio Frank Anguissa u 96. minuti.

Četvrti Napoli sada ima šest bodova, kao i treći Juventus koji ima susret manje, dok je Parma deveta s četiri boda. Na vrhu su Inter i Torino sa po sedam bodova.