SportNogomet(VIDEO) Realu pobjeda u madridskom derbiju

(VIDEO) Realu pobjeda u madridskom derbiju

U velikom madridskom derbiju Real je na Santiago Bernabeu pobijedio Atletico sa 2-0 uz još jednu sjajnu predstavu kapetana hrvatske reprezentacije Luke Modrića.

Lider Primere je pružio sjajnu predstavu protiv aktualnog prvaka upisavši sedmu uzastopnu ligašku pobjedu ove sezone, te desetu u svim natjecanjima.

Real je poveo u 16. minuti sjajnim pogotkom Karima Benzeme kojem je to bio čak 36. gol u kalendarskoj godini u svim natjecanjima. Do sada je najviše zabio 2019. kada je postigao 35 golova.

Luka Modrić je presjekao loptu, dodao do Casemiru, ovaj je produžio do Asensija koji je potom uposlio Viniciusa. Brazilac je odlično ubacio, a Benzema krasnim volejem zabio za vodstvo domaćina. Pitanje pobjednika je razriješeno u 57. minuti nakon brze kontre. Vinicius je ponovo bio asistent, a pogodak je postigao Marco Asensio.

Atletico je imao nekoliko odličnih prilika, no Thibaut Courtois je branio sjajno. Modrić je odlično odigrao cijeli susret, a Realovi navijači nekoliko su ga puta nagradili ovacijama.

Za razliku od Reala koji juri prema naslovu prvaka, Barcelona nikako da izađe iz krize. Katalonci su na gostovanju kod Osasune odigrali 2-2.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 42 bodova ispred Seville koja ima 34 i Betisa sa 33 boda.

Atletico Madrid je četvrti sa 29 bodova, dok je Barcelna osma sa 24 boda.