SportNogomet(VIDEO) Real Madrid ubjedljiv protiv Barcelone za plasman u finale Kupa kralja

(VIDEO) Real Madrid ubjedljiv protiv Barcelone za plasman u finale Kupa kralja

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u finale Kupa kralja, pošto su u revanš meču polufinala na gostovanju pobijedili Barcelonu sa 4:0.

Prvi meč u Madridu završen je pobjedom katalonskog tima sa 1:0.

Gosti su do vodstva došli u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a u strijelce se poslije kontranapada upisao Vinícius Júnior.

U nastavku je het-trik zabilježio francuski napadač Karim Benzema. On je golove postigao u 50., 58. (penal) i 81. minutu, čime se popeo na četvrto mjesto svih vremena po broju golova u El Clásicu (16).

Madridskom klubu ovo je prvo finale Kupa kralja nakon 2014. godine.

Real Madrid će u finalu igrati protiv Osasune, a taj meč je na rasporedu 6. maja u Sevili.