SportKošarka(VIDEO) Real Madrid prvi izborio Final Four

(VIDEO) Real Madrid prvi izborio Final Four

Košarkaši madridskog Reala kao prvi su se plasirali na završni turnir Eurolige, gdje će nastupiti četiri najbolje momčadi. Real je s 3-0 u četvrtfinalu svladao Maccabi.

Nakon dvije domaće pobjede u trećem ogledu su Madriđani svladali Maccabi u Tel Avivu 87-76.

Real je kontrolirao cijelu utakmicu, a prvo ime u pobjedničkom sastavu bio je opet Sergio Llull koji je ubacio 18 poena uz šest asistencija. Dobro ga je pratio Guerschon Yabusele sa 16 poena i osam skokova.

Kod Maccabija je hrvatski centar Ante Žižić igrao 20 minuta te je ubacio 10 poena uz šut 5-7 iz igre. Imao je četiri skoka, jedno dodavanje, jednu ukradenu i dvije izgubljene lopte. Kod Maccabija je prednjačio Scottie Wilbekin s 22 poena.

Anadolu Efes, aktualni prvak, pobijedio je na domaćem parketu Armani Milano 77-65. Turska momčad je povela 2-1 u seriji te će u novom domaćem ogledu (četvrtak) imati šansu osigurati odlazak na novi Final Four.

Veliki dio utakmice Anadolu Efes je proveo u vodstvu, s tim da je posebno dominirao u prvoj (+8) i posljednjoj četvrtini (+9). Tri igrača su vodila Anadolu Efes do pobjede. Vasilije Micić je ubacio 20 poena uz pet asistencija, Tibor Pleiss je zabio 17 uz pet skokova, dok je Shane Larkin dodao 16 uz pet dodavanja i četiri skoka.

Najbolji igrač talijanskog Armani Milana bio je Devon Hall sa 16 koševa i pet asista.

Pobjede u trećim utakmicama i vodstva u seriji 2:1 ostvarili su Barcelona u Minhenu protiv Baverna 75:66 i Olympiacos protiv Monaka 87:83.

Završni turnir Eurolige održat će se u Beogradu od 19. do 21. svibnja.