SportNogomet(VIDEO) Real Madrid osvojio Superkup

(VIDEO) Real Madrid osvojio Superkup

Fudbaleri Real Madrida osvojili su titulu u Superkupu Španije, pošto su u finalu u Jeddahi pobijedili Athletic Bilbao sa 2:0.

Madridski tim je u Saudijskoj Arabiji poveo golom Luke Modrića, koji je u 38. minutu uputio precizan udarac sa ivice šesnaesterca.

Poslije udarca Karima Benzeme u 49. minutu, rukom je u svom kaznenom prostoru igrao fudbaler baskijskog tima Yeray Alvarez, a Benzema je tri minuta kasnije postigao gol sa “bijele tačke”.

Igrač Reala Eder Militao je u 87. minutu dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom u šesnaestercu, da bi dva minuta kasnije golman madridskog tima Tibo Courtois nogom odbranio udarac sa penala Raula Garcije.

Ekipa iz Bilbaa je branila titulu u Superkupu, dok je Real posljednji put titulu osvojio 2020. godine.