SportNogomet(VIDEO) Real Madrid osvojio 35. titulu prvaka u povijesti

(VIDEO) Real Madrid osvojio 35. titulu prvaka u povijesti

Domaćom pobjedom od 4-0 protiv Espanyola, u ogledu 34. kola španjolske La Lige, nogometaši madridskog Reala su i matematički osigurali novi naslov prvaka, 35. u povijesti.

Iako su još ostala četiri kola do kraja, a neke momčadi moraju odraditi i pet utakmica, bodovna prednost Reala je pred svima nenadoknadiva. Inače, ilustracije radi, Barcelona je 26 puta bila prvak Španjolske, dok je treći na toj ljestvici madridski Atletico s 11 naslovJunak ove utakmice bio je Brazilac Rodrygo koji je u prvom poluvremenu dva puta lomio katalonsku obranu i vratara za 2-0, dok je početkom nastavka Marco Asensio povećao na 3-0. Ni ova utakmica nije mogla proći bez gola Benzeme koji je u 81. minuti postavio konačnih 4-0.

Inače, ovakav scenarij je ujedno pogurnuo Brazilca Marcela na poziciju najtrofejnijeg igrača Reala u njegovoj povijesti. Ovaj naslov prvaka Marcelu je 24. trofej otkako je došao u ‘kraljevski klub’. Iako je trener Ancelotti najavio da će odmarati hrvatskog nogometaša Luku Modrića, zbog utakmice protiv Manchester Cityja koja slijedi, kapetan Vatrenih je igrao sat vremena, a za njega je ovo bio 19. trofej od dolaska u Real.

Madriđani se sada prebacuju na uzvratnu polufinalnu utakmicu Lige prvaka.

Dočekat će u srijedu Manchester City na svom stadionu, a podsjetimo kako je u spektakularnom prvom ogledu klub iz Manchestera slavio s 4-3 na Etihadu.

Junak ove utakmice bio je Brazilac Rodrygo koji je u prvom poluvremenu dva puta lomio katalonsku obranu i vratara za 2-0, dok je početkom nastavka Marco Asensio povećao na 3-0. Ni ova utakmica nije mogla proći bez gola Benzeme koji je u 81. minuti postavio konačnih 4-0.