SportNogomet(VIDEO) Real Madrid i Milan prvi polufinalisti UEFA Lige prvaka

(VIDEO) Real Madrid i Milan prvi polufinalisti UEFA Lige prvaka

Real Madrid i Milan su prvi polufinalisti UEFA Lige prvaka.

Real je u utorak navečer na gostujućem terenu u Londonu savladao Chelsea 2:0, a istim rezultatom slavio je i prvi četvrtfinalni susret prošle sedmice.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova, a Real je uspio povesti u 58. minuti golom Rodryga. Madriđani su prednost povećali u 80. minuti, a strijelac je ponovo bio brazilski napadač.

Italijanski derbi između Napolija i Milnana, na stadionu “Diego Armando Maradona” u Napulju, završen je neriješeno (1:1), ali su plasman u polufinale osigurali gosti, koji su imali minimalnu prednost od 1:0 iz prvog meča.

Milan je imao priliku u 21. minuti postići gol, ali je Alex Meret odbranio penal koji je izveo Francuz Olivier Giroud.

U 43. minuti je Milan uspio doći do vodstva, golom Girouda kojem je asistirao Portugalac Leao.

Napoli nije uspio smanjiti zaostatak u 82. minuti kada je Mike Maignan odbranio penal Kviče Kvaratshkelie, ali je to uspio učiniti u sudijskoj nadoknadi, golom Nigerijca Victora Osimhena, koji je glavom pogodio za konačnih 1:1.

U preostalim četvrtfinalnim susretima Lige prvaka u srijedu navečer Bayern na “Allianz Areni” dočekuje Manchester City, dok Benfica gostuje Interu na “Giusepppe Meazzi”.